• USD 28.3
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Білорусь віддала Росії затриманих бійців ПВК "Вагнера"

Білорусь віддала Росії 32 бійця ПВК "Вагнера", які раніше були затримані під Мінськом

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті Генпрокуратури РФ, передає "ДС".

"Тридцять два громадянина Російської Федерації, які були раніше затримані на території Білорусії, перетнули державний кордон Російської Федерації і в даний час знаходяться на території Росії", — розповіли у відомстві.

"Тридцять третій громадянин Росії, який має також білоруське громадянство, залишився на території Республіки Білорусь", — додали там.

У Генпрокуратурі РФ заявили, що передача бійців відбулася відповідно до клопотання Генерального прокурора Російської Федерації Краснова І.В. від 05.08.2020 в порядку, передбаченому Мінською Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993.

Як повідомляла "ДС", 29 липня поблизу Мінська були затримано 33 бойовиків російської "Приватної військової компанії Вагнера". Як заявили в білоруських правоохоронних органах, бійці ПВК прибули, щоби дестабілізувати ситуацію в країні під час виборів. Президент Білорусі Олександр Лукашенко зажадав від Росії пояснень. При цьому в Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини між країнами.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих в Білорусі бойовиків є в базі "Миротворця" — як учасників війни на Донбасі. Україна сподівалася домовитися з Білоруссю про їх екстрадицію.

6 серпня Київ зробив офіційний запит на екстрадицію затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнера", які воювали проти України на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua