• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Білорусь перейшла в режим загального страйку після "народного ультиматуму" (ВІДЕО)

Масштабні мітинги і страйки почалися вранці 26 жовтня в Білорусі після того, як вимоги "народного ультиматуму", висунуті влади лідером опозиції Світланою Тихановською, не були виконані

Страйк в Білорусі/БелТА
Страйк в Білорусі/БелТА
Реклама на dsnews.ua

В сьогоднішніх страйках беруть участь як студенти, так і працівники великих державних підприємств, передає "ДС" з посиланням на білоруські ЗМІ.

Так, до протестів приєдналися учні Білоруської академії мистецтв (БГАКІ), Мінського державного лінгвістичного університету, Академії управління, Білоруського національного технічного університету, Білоруського державного педагогічного університету, БГУ і інших вузів.

Студенти організовують "ланцюга солідарності" на вулицях білоруських міст, також виходять на марші, скандуючи "Страйк!".

До загального страйку також приєдналися працівники багатьох держпідприємств. Зокрема, співробітники компанії "Атлант" організували ходи. Вони скандують білоруською мовою "Віримо! Можемо! Переможемо!".

Також до страйку приєдналися працівники "Гродно Азоту", Будтрест №4, "Белкоммунмаш", МТЗ (частково), МТС та інших державних і приватних підприємств.

Білоруси знову вийшли на акції протесту 26 жовтня
Білоруси знову вийшли на акції протесту 26 жовтня

За даними ЗМІ, підконтрольні самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку силовики вже почали затримання.

Як повідомлялося, 25 жовтня в Білорусі пройшли масштабні акції протесту і ходи в рамках останнього дня "народного ультиматуму", який було висунуто влады. Опозиція на чолі зі Світланою Тихановською вимагала, щоб Лукашенко оголосив про відхід, насильство на вулицях повністю зупинилося, а все політвʼязні були звільнені. Влада не виконала жодної з вимог. У звʼязку з цим учасники протесту оголосили національний страйк.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня; на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua