• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

Білорусь затвердила асиметричні санкції проти країн Балтії

Реклама на dsnews.ua

Білорусь затвердила асиметричний список санкцій щодо країн Балтії у відповідь на прийняті ними раніше санкції проти Мінська

Про це повідомив глава білоруського МЗС Володимир Макей на пресконференції у Москві, передає "ДС" із посиланням на ТАСС.

"Ми вчора узгодили пропозиції, і вони вже затверджені, про введення асиметричних санкцій щодо відповідних персоналій Литви, Латвії та Естонії", — сказав він.

За словами Макеєва, президентські вибори в Білорусі були використані деякими країнами для спроби дестабілізації в країні.

При цьому глава МЗС розповів, що Білорусь не має наміру публікувати санкційний список, але в нього включені ті, хто "дійсно явно втручався у внутрішньодержавні справи Білорусі, робив відповідні неприйнятні заяви, в тому числі політичні, і більш того вносили конкретні пропозиції щодо фінансової підтримки опонентів влади".

Зазначимо, асиметричні санкції — це несумірні заходи у відповідь на введення будь-яких обмежень.

Нагадаємо, 31 серпня країни Балтії ввели санкції проти 30 білоруських чиновників, в тому числі де-факто президента Білорусі Олександра Лукашенка.

В ЄС думають затвердити санкції проти фактичного керівництва Білорусі в звʼязку з фальсифікацією підсумків президентських виборів і порушеннями прав людини в країні наступного тижня.

США роздумують над санкціями проти білоруських чиновників. Представники країн-членів Європейського союзу домовилися розширити список санкцій щодо чиновників Білорусі.

Україна розгляне питання про введення санкцій проти Білорусі після прийняття відповідного рішення Європейським Союзом.

    Реклама на dsnews.ua