• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Bellingcat: ФСБ отруїла російського письменника Бикова отрутою, схожою на "Новачок"

Агенти ФСБ Росії могли отруїти письменника і літературознавця Дмитра Бикова, під час його поїздки до Новосибірська в 2019 році, речовиною нервово-паралітичної дії, до якої відноситься «Новачок»

Дмитро Биков
Дмитро Биков / Фото: Wikipedia
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в спільному розслідуванні дослідницької групи Bellingcat і російського видання The Insider, передає "ДС".

За їхніми даними, Бикова в тій поїздці таємно супроводжували ті ж офіцери спецслужби, які підозрюються в замаху на опозиціонера Олексія Навального.

Так, письменник прилетів до Новосибірська 13 квітня, щоб прочитати «Тотальний диктант» в кінотеатрі «Перемога». Бикова заселили в готель Domina на вулиці Леніна. У місті його і дружину Катерину Кевхішвілі чекали співробітник Другий служби ФСБ Володимир Паняєв і Іван Осипов (Спиридонов) з НДІ-2, чиї імена згадувалися в розслідуванні Bellingcat про отруйників Олексія Навального в Сибіру.

Як наголошується в розслідуванні, в серпні 2020 року в цей же готель Domina повинна була заселитися соратниця Навального Марія Пєвчих, але вона помітила за собою стеження і покинула готель через чорний вхід. Біллінги Олексія Александрова, одного з передбачуваних отруйників Навального, показали, що він знаходився поруч з Domina.

Биков і Кевхішвілі провели кілька годин в номері, а потім вирушили в «Перемогу» на «Тотальний диктант». У цей час кімната в готелі була порожня.

Кореспондент The Insider, що побував в готелі, переконався, в тому що на всіх поверхах в коридорах встановлені камери стеження, і за нечисленними гостями уважно доглядає охорона. Керівництво готелю відмовилося від коментарів.

Дмитро і Катерина повернулися в готель тільки до 18:00 13 квітня. Після півночі співробітники ФСБ Паняєв і Осипов забронювали рейс в московський аеропорт Шереметьєво на десятій ранку.

«Мабуть, на наступний ранок Дмитро одягнув не той одяг, з яким попрацювали хіміки з"Лабораторії". Весь наступний день 14 квітня він відчував себе відмінно і брав участь у безлічі заходів, а 15 квітня разом з Катериною прилетів в Єкатеринбург, де виступив з черговою лекцією. А ось вранці 16 квітня, судячи з усього, Дмитро надів той самий (отруєний — "ДС") одяг (перед вильотом в Уфу — "ДС")», — написали розслідувачі.

Письменник вже відреагував на появу інформації про причетність ФСБ до його отруєння.

«Ці люди вибрали моє улюблене місто, і це прикро», — коротко прокоментував Биков Тайзі.інфо.

Нагадаємо, Бикова госпіталізували 17 квітня 2019 в Уфі, його ввели в штучну кому. Повідомлялося, що причиною госпіталізації став цукровий діабет. 19 квітня того ж року Бикова доставили на лікування в Москву.

22 квітня 2019 року письменник прийшов в себе. Незабаром Биков заявив, що чутки про його погане самопочуття сильно перебільшені.

25 квітня того ж року, виступаючи на радіо «Ехо Москви» ще в лікарні, Биков назвав причиною своєї госпіталізації отруєння.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua