• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Білоруська асоціація журналістів повідомила, скільки представників ЗМІ було затримано під час протестів

Реклама на dsnews.ua

За інформацією Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), в Білорусі за час протестних акцій з 9 по 12 серпня було затримано 64 журналіста

У четвер, 13 серпня, БАЖ опублікувала статистику затримань представників ЗМІ, передає "ДС" з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Так, 9 серпня було 24 затримання журналістів, 10 серпня — 20 затримань, 11 серпня — 12 затримань, 12 серпня — вісім затримань.

Крім того, в БАЖ поінформували, що в четвер були звільнені журналісти телеканалу "Белсат" Іван Муравйов і Сергій Герасимович, які були затримані в минулий понеділок.

У Білорусі затримуються як представники білоруських ЗМІ, так і журналісти іноземних держав, Росії, України.

Між тим у середу глава МВС Білорусі Юрій Караєв доручив підлеглим "не чіпати" журналістів на масових акціях протесту.

"Моя принципова позиція — журналістів не чіпати! Крім випадків, де вони стають між порушниками і силами правопорядку", — наводяться в офіційному повідомленні МВС слова Караєва.

За інформацією відомства, таку установку Караєв дав своїм підлеглим у середу на робочій нараді.

Як повідомляла "ДС", в Мінську 12 серпня затримали двох громадян України — волонтерів благодійної організації "Схід SOS" Костянтина Реуцького і Євгенія Васильєва. Згодом МЗС підтвердило їх затримання. Місцеві силовики порушили проти українців кримінальні справи у зв'язку з масовими заворушеннями.

МЗС України поки не знає, де утримують Реуцького і Васильєва. За даними правозахисників, вони жодним чином не пов'язані з подіями в Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua