• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Білоруський опозиціонер розповів, як Росія спонсорує режим Лукашенка

Кремль спонсорує режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка у двох основних формах — шляхом державних кредитів і шляхом створення контрабандних схем

Білорусь отримує фінансову підтримку від РФ не тільки легальним шляхом, стверджує опозиція
Білорусь отримує фінансову підтримку від РФ не тільки легальним шляхом, стверджує опозиція / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в ефірі телеканалу "Дім" член президії Координаційної ради опозиції Білорусі Павло Латушко, передає "ДС".

"Росія, Кремль постійно є спонсором Лукашенка. У період його правління від 105 до 120 млрд доларів Росіія виділила на розвиток режиму Лукашенка. І знову ми бачимо, що Путін виділив 500 млн доларів на погашення боргів Білорусі. Знову ж таки, він дав гроші Лукашенку", — каже Латушко.

За його словами, Росія спонсорує режим Лукашенка не тільки шляхом прямих фінансових вливань, але й іншим чином — за допомогою контрабандних схем з постачання європейських товарів до Росії через Білорусь.

"Спонсорство полягає також і в тому, що фактично існують величезні контрабандні схеми. Коли в обхід санкцій, визначених самою ж Росією щодо постачання європейських товарів, дозволяють під прикриттям влади Білорусі поставляти контрабандні товари на територію Російської Федерації", — пояснив опозиціонер.

Таким чином, резюмував він, спонсорство йде за двома основними напрямками.

"З одного боку, йдуть кредити для підтримки нелегітимної влади режиму, щоб Лукашенко міг намалювати красиву картинку нібито успішності економіки. А вона у фатальному стані знаходиться. З іншого боку — контрабанда, яка дозволяє теж набивати приватникам свої кишені", — зазначив Павло Латушко.

Як писала "ДС", верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель уперше публічно назвав самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка диктатором.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua