• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Безлер подав до суду на Bellingcat через розслідування авіакатастрофи МН17

Один з колишніх ватажків терористичної "ДНР" Ігор Безлер ("Бєс") подав позов до Жовтневого районного суду Санк-Петербурга проти журналістської групи Bellingcat, які нібито "паплюжать" його при згадці в контексті розслідування авіакатастрофи рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє російське видання "Meduza", передає "ДС".

Як стверджують журналісти-розслідувачі, Безлер дозволив зенітній установці "Бук" проїхати по підконтрольній йому території. Терорист все заперечував, але в кінці 2020 року подав до суду.

Безлер вимагає від Bellingcat спростування публікацій, які спираються на перехоплених СБУ переговорах про літак, що летить на великій висоті. У цих статтях "Бєса" називають тільки «важливим свідком» катастрофи, але відзначають, що саме його підлеглі могли повідомити про пасажирський лайнер російським військовим — прийнявши той за український військовий борт.

До слова, Безлер не входить в число офіційних обвинувачених у справі, яка слухається в суді Нідерландів. Як повідомив представник обвинувачення, слідство вирішило, що роль Безлера в справі MH17 була «не ключовою».

Проте ватажок терористів наполягає, що в Bellingcat «помилково інтерпретували» його телефонні дзвінки і «прямо ідентифікували» його як особу, причетну до авіакатастрофи. Тому Безлер наполягає, що кожна згадка про нього «апріорі його ганьбить». За підрахунками юристів "Бєса" згадують в текстах 140 раз.

Тепер Безлер вимагає не тільки видалити всі ці згадки, а ще виплатити йому 500 тис. рублів компенсації за «надзвичайні моральні страждання».

При цьому в Bellingcat відмовилися виконувати вимоги терориста

«Ми не готові прибрати ім'я Безлера з наших публікацій», — підкреслили журналісти.

Нагадаємо, 15 жовтня 2020 року Росія вийшла з консультаційної групи з розслідування авіакатастрофи MH17.

Пізніше в Нідерландах заявили, що шкодують про рішення російської влади про вихід з консультаційної групи МН17.

У свою чергу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вихід РФ з консультаційної групи є красномовним свідченням страху Росії перед правдою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua