• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Білорусь паралізували численні страйки на держпідприємствах

Робітники багатьох державних підприємств, заводі, дослідницьких інститутів тощо відмовилися сьогодні виходити на роботу, приєднавшись до загальнонаціонального страйку

Загальнонаціональний страйк у Білорусі
Загальнонаціональний страйк у Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Люди масово лишають свої робочі місця, не зважаючи на погрози керівництва, інформує "ДС".

За даними Telegram-каналу NEXTA Live, масові страйки відбуваються по всій країні.

"Електротехнічний завод ім. В. І. Козлова! Вийшов директор заводу — натякнув на те, "що всі ж памʼятають, що сьогодні зарплата". Але народ сказав, що нас не залякати! Люди не перестають підходити", — йдеться у повідомленні.

Також страйкує Жабінковський цукровий завод. Його працівники викликали голову райвиконкому Віталія Кулака, щоб оголосити йому про початок страйку. Згодом стало відомо, що завод повністю зупинив свою роботу.

"На БелАЗі в Жодіно ідеолухі похапцем намагаються запудрити людям мізки, але люди налаштовані рішуче. Обговорюється формат страйку і конкретні вимоги для підприємства… Страйк в Інституті хімії нових матеріалів НАН Білорусі… У РУП Беленергомережапроект, Мінськ, все дуже неспокійно. Назріває страйк!.. Гродно. "Азот" не визнав результати виборів і також готується страйкувати… 4-й тролейбусний парк — водії відмовляються виходити на роботу в другу зміну після інформації про поранення водія автобуса", — повідомляє NEXTA Live.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч.

Тим часом кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Втім, вже зрозуміло, що сотні тисяч білорусів вийшли аж ніяк не за Тихановську.

    Реклама на dsnews.ua