• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Білорусь вислала американських дипломатів

Білоруська влада ухвалила рішення про висилку американських дипломатів і технічних співробітників Посольства США в Мінську

Реклама на dsnews.ua

Відповідне повідомлення було направлено до Держдепартаменту, повідомив на брифінгу речник Держдепу Нед Прайс, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Сьогодні Білорусь інформувала США, що вона вводить нові обмеження на чисельність американського дипломатичного і технічного персоналу в нашому посольстві в Мінську", — сказав він.

За його словами, ці заходи вступають в силу з 13 червня. Прайс також нагадав, що США 28 травня оголосили про відновлення з 3 червня санкцій проти девʼяти підприємств Білорусі.

"Це було зроблено у відповідь на все частіші репресії білоруської влади проти власного народу", — уточин він.

Представник Держдепу висловив розчарування рішенням білоруської влади, а також станом відносин Вашингтона і Мінська.

Про заходи у відповідь на висилку американських дипломатів Прайс нічого не сказав. Він зазначив, що посол США в Білорусі Джулі Фішер, яка перебуває за межами країни, продовжить підтримувати демократичні прагнення білоруського народу і взаємодіяти з продемократичним рухом, ЗМІ, студентами та іншими членами громадянського суспільства.

Як повідомляла "ДС", 24 травня влада Білорусі прийняла рішення вислати з країни посла Латвії Ейнарса Семаніса і всіх дипломатичних працівників Посольства Латвії в Білорусі. У Ризі вирішили у відповідь вислати всіх білоруських дипломатів.

28 травня Міністерство закордонних справ Литви оголосило про висилку двох білоруських дипломатів, дії яких у відомстві визнали "несумісними з дипломатичним статусом". Білорусь у відповідь заявила про висилку двох литовських дипломатів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua