• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Білорусь звинуватила Литву в підготовці атаки дронів по Мінську: відповідь Вільнюса

Спецслужби Білорусі заявили, що "запобігли" ударам безпілотників із території Литви по об'єктах у Мінську

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив голова Комітету держбезпеки Білорусі Іван Тертель на Всебілоруських народних зборах, передає "ДС" із посиланням на "Хартию'97".

"У Литві й Польщі радикали виготовляють бойові дрони для завдання ударів по критично важливих об'єктах на території Білорусі", – заявив Тертель.

За його словами, Литва стала "місцем базування вільнюської хоругви". Він вважає, що там нібито розробляють плани щодо заходження для вчинення терактів на територію прилеглих до Литви Ошмянського, Сморгонського і Браславського районів Білорусі, перекидання в Білорусь і організації там схованок зі зброєю та вибуховими речовинами.

"КДБ у взаємодії з колегами з інших структур останнім часом провів низку гострих чекістських заходів, які дали змогу запобігти завданню ударів бойовими дронами з території Литви по об'єктах у Мінську та його передмістях", – сказав Тертель.

Представник стратегічних комунікацій литовської армії Гінтаутас Чуніс спростував цю заяву Білорусі, пише LRT. За його словами, це на 100% дезінформація. "Це нонсенс, іншого слова я не можу дібрати", – заявив Чуніс.

Представник командувача литовської армії Живіле Діджгалвене підкреслив, що литовська армія "не здійснювала й не здійснює жодних ворожих дій проти інших країн".

Глава Литовського національного центру кризового управління Вілмантас Віткаускас зазначив, що білоруські спецслужби не вперше поширюють інформацію про те, що якісь угруповання прагнуть "завдати шкоди Білорусі". За його словами, особливо активними такі наративи стали під час оборонних навчань НАТО у країнах Балтії. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua