• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Білоруська опозиція висунула вимоги Лукашенку

Реклама на dsnews.ua

Координаційна Рада опозиції Білорусі висунула вимоги де-факто виконуючому обов'язки президента країни Олександру Лукашенку

Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті Ради, передає "ДС".

"У спробі залякати більшість і змусити її відмовитися від публічного висловлення своєї думки, влада з показовою жорстокістю здійснює переслідування активістів та затримання випадкових громадян, застосовуються спецзасоби. Очевидно, що всі ці методи є незаконними і не можуть привести ні до якого іншого результату, крім загострення ситуації і поглиблення кризи", — йдеться в заяві.

Опозиціонери вказали, що влада і силовики порушують Кримінальний кодекс Білорусі.

"Координаційна Рада відзначає, що всі дії вчинені особами, які виступають в офіційному статусі, пов'язані із застосуванням насильства і спрямовані на придушення політичної та громадської активності громадян, є злочинами проти безпеки людства, щодо яких відсутні терміни давності притягнення до кримінальної відповідальності, і які переслідуються в будь-якій країні світу ", — підкреслили в заяві.

У зв'язку з цим опозиція вимагає від влади ініціювати та забезпечити розслідування злочинів, скоєних в період з 9 серпня по відношенню до учасників мирних акцій, забезпечити щоденне доведення до суспільства об'єктивної інформації про хід розслідування, опублікувати достовірну інформацію про підсумки голосування на виборах президента по кожній виборчій дільниці, провести перевірку на предмет порушення законодавства під час виборчого процесу.

Також опозиція вимагає припинити політичні репресії та в установленому законодавством порядку розглянути питання скасування або зміни запобіжних заходів затриманим в провадженнях по кримінальним справам про масові заворушення, звільнити всіх незаконно затриманих учасників мирних акцій і осіб, які відбувають адміністративний арешт за участь у мирних акціях.

Крім того опозиціонери вимагають припинити репресії щодо членів Координаційної Ради. Забезпечити негайне звільнення Марії Колесникової, Лілії Власової, Андрія Єгорова, Антона Роднєнкова, Івана Кравцова, а також підтвердити можливість і надати гарантії вільного повернення Ольги Ковалькової, Павла Латушка і Світлани Тихановської в країну.

Координаційна Рада просить громадян не піддаватися на провокації.

Як повідомляла "ДС", вранці 7 вересня в Мінську невідомі чоловіки викрали члена Координаційної ради опозиції Білорусі, соратницю кандидата в президенти країни Світлани Тихановської Марію Колесникову.

    Реклама на dsnews.ua