• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Білоруські пропагандисти показали ще одне відео з допиту Протасевича

Державні білоруські ЗМІ оприлюднили ще одне відео з допиту засновника опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta, головного редактора ресурсу "Білорусь головного мозку" Романа Протасевича

Реклама на dsnews.ua

Відео опублікував провладний телеканал ОНТ, який 2 травня представить "розслідування" примусової посадки літака Ryanair в Мінську через нібито мінування, передає "ДС".

"Упевнений, що мене просто підставили. Я цього ніде не говорив, але як тільки я це сказав, я відразу опинився в Мінську. Ось відразу", — сказав Протасевич.

Невідомо, про що саме говорить опозиціонер. Однак, ймовірно, мова йде про те, що він нікому не повідомляв про те, що буде летіти цим рейсом.

Як повідомляла "ДС", 23 травня після екстреної посадки літака в мінському аеропорту був затриманий засновник опозиційного білоруського Телеграм-каналу Nexta, головний редактор ресурсу "Білорусь головного мозку" Роман Протасевич. За даними білоруської опозиції, в цілому після приземлення літака в Мінську до Вільнюсу не вилетіли двоє громадян Білорусі і четверо громадян РФ. Серед них — Роман Протасевич і його дівчина Софія Сапега.

Мати Протасевича Наталя заявила, що її син знаходиться в одній з лікарень столиці Білорусі в критичному стані через проблеми з серцем.

24 травня в мережі зʼявилося відео, в якому Протасевич повідомляє, що визнав "провину" і на стан здоровʼя не скаржиться. Ролик виклали провладні Telegram-канали. Пізніше зʼявилося відео, в якому Софія Сапега заявила, що визнала "провину".

Батько журналіста Дмитро Протасевич упевнений, що його сина змусили дати свідчення проти себе під тортурами. За його словами, у Романа зламаний ніс і багато пудри на обличчі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua