• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Білоруського опозиціонера Знака залишили під вартою до 9 травня

Білоруському опозиціонеру, юристу Максиму Знаку продовжили термін утримання під вартою до 9 травня

Мінськ
Мінськ
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів адвокат затриманого Дмитро Лаєвський, передає "ДС" з посиланням на TUT.BY.

Максима Знака затримали 9 вересня. Його звинуватили в закликах до дій проти нацбезпеки (частина 3 статті 361 КК Білорусі). 25 січня йому в черговий раз продовжили термін утримання під вартою до 9 березня, а на днях — ще на два місяці.

"Максиму вручили копію постанови про продовження строку тримання під вартою. Ми оскаржимо рішення слідства", — прокоментував рішення суду Лаєвський.

Перша справа проти членів опозиційної Координаційної ради з ч. 3 ст. 361 була відкрита в серпні 2020 року. У грудні Генпрокуратура порушила ще дві нові справи — за фактами створення екстремістського формування і керівництва ним, фінансування його діяльності і змови з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом. 10 лютого Максиму Знаку пред'явили звинувачення за цими двома статтями.

Раніше захисники опозиціонера заявляли, що фактично Знака піддають кримінальному переслідуванню у зв'язку з висловленням їм професійної думки з правових питань та реалізацією фундаментальних прав.

Як писала "ДС", білоруський опозиційний блогер, чоловік лідерки опозиції Сергій Тихановский, який перебуває у в'язниці, заявив, що Крим є частиною України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua