• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Більше 90% американців чекають від Байдена приборкання Кремля, — опитування

Вирішення питання з агресивною зовнішньою політикою Росії, на думку 92% американців, має бути одним із пріоритетів Білого дому

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування проведеного ABC News/Ipsos 11-12 червня 2021 року, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Перша закордонна поїздка президента Джо Байдена показала, що більшість американців довіряють йому вести переговори від імені США з іншими іноземними лідерами.

Цей рівень довіри — 52% — приблизно відповідає загальному рейтингу схвалення діяльності президента, який в середньому становить 53% згідно FiveThirtyEight. У той же час 3 з 10 американців, в тому числі 70% республіканців, кажуть, що взагалі не довіряють Байдену в переговорах з його іноземними колегами, а приблизно двоє з десяти (18%) довіряють лише частково.

57% вважають, що президент діятиме належним чином в міжнародних справах, тоді як 42% не мають впевненості в цьому.

У порівнянні з рівнем довіри до експрезидента Дональду Трампу приблизно в той же період його президентства, ставлення до Байдена значно краще. Згідно з опитуванням ABC News/Washington Post, проведеним в липні 2017 року, майже половина (47%) американців заявили, що взагалі не довіряють президенту в питаннях переговорів з іншими світовими лідерами.

Під час свого європейського турне Байден зазначає, що "Америка повернулася", тобто напруженості між США і давніми союзниками, до якої призвів Трамп, покладено край. Це послання сприймається позитивно більшістю американців. 44% говорять, що за Байдена глобальне лідерство Америки посилилося, а 36% — ослабло. (Відповідні показники за Трампа становили 27% і 48%).

Щодо майбутньої зустрічі з Путіним майже половина населення — 49% довіряють Байдену, щоб він вів з ним переговори. У той же час близько третини (34%) зовсім не довіряють.

Нагадаємо, 16 червня в Женеві Джо Байден проведе двосторонній саміт з Володимиром Путіним.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua