• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Більшість американців підтримують відсторонення Трампа, — опитування

Більше половини жителів США хочуть відсторонення Дональда Трампа від посади президента Сполучених Штатів через штурм Капітолію, який здійснили його прихильники

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного агентством Reuters і Ipsos.

Так, 57% американців вважають заклики Трампа до прихильників активно протестувати проти сертифікування перемоги Джо Байдена на виборах достатньою підставою для відсторонення президента.

З них близько 30% заявили, що президент має бути відсторонений від посади відповідно до положень 25-ї поправки до Конституції США, яка дозволяє віцепрезиденту і Кабінету міністрів відстороняти президента, якщо він не може виконувати свої офіційні обовʼязки.

Ще 14% заявили, що Конгрес має оголосити імпічмент і усунути Трампа з посади, а 13% переконані, що Трамп має просто піти у відставку.

Варто відзначити, що інавгурація Джо Байдена на посаді президента США відбудеться 20 січня.

Як повідомляла "ДС", за інформацією джерел, віцепрезидент США Майк Пенс розглядає можливість застосування 25-ій поправки Конституції в разі, якщо поведінка Дональда Трампа стане "нестабільною".

Нагадаємо, 9 січня повідомлялося, що імпічмент президенту США Дональду Трампу можуть оголосити вже після завершення його каденції. У той же час голова Палати представників США Ненсі Пелосі висловила стурбованість, що Трамп "в поганому настрої" може почати військові дії. Представники Демократичної партії США заявили, що готові внести пропозицію про відсторонення Дональда Трампа з посади вже 11 грудня.

6 січня прихильники чинного президента США, який програв вибори, Дональда Трампа увірвалися в будівлю Капітолію. В результаті заворушень загинули 5 людей, було заарештовано 68 осіб.

    Реклама на dsnews.ua