• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Біля узбережжя Гаваїв помітили російський розвідувальний корабель

Російський розвідувальний корабель знаходився біля узбережжя Гаваїв поблизу важливого американського ракетного полігону

Реклама на dsnews.ua

Тихоокеанський флот США стежив за цим судном, інформує "ДС" із посилання на Голос Америки

Поява російського корабля змусила відкласти випробування Агентства протиракетної оборони на американському ракетному полігоні.

Військово-морський інститут США (USNI) повідомив, що корабель загальної розвідки ВМФ Росії "Карелія" було помічено минулого тижня біля берегів острова Кауаї. Він діяв прямо біля кордонів територіальних вод США, приблизно за 24 кілометри на захід від острова. Разом з тим міжнародні води починаються за 22 кілометри від суверенної берегової лінії.

Слід зазначити, що на острові Кауаї знаходиться Тихоокеанський ракетний полігон Баркін-Сендс, який використовується ВМС та Агентством протиракетної оборони для випробувань ракет. Це полігон, на якому можуть одночасно працювати та відслідковуватися підводні човни, надводні кораблі, літаки та космічні апарати.

Представник Тихоокеанського флоту США капітан Джон Гей повідомив, що ВМС США "знають про російське судно в міжнародних водах біля Гаваїв", зазначивши, що вони будуть "стежити за ним".

Як писала "ДС", 26 травня біля берегів японського острова Хоккайдо російське судно "Амур" зіткнулося з риболовецькою шхуною "Дай-хаті Хокею-мару", внаслідок корабельної аварії загинули три людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua