• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Black Lives Matter: У Каліфорнії пропонують виплатити компенсації нащадкам чорношкірих рабів

Реклама на dsnews.ua

Влада Каліфорнії планує розробити план відшкодування шкоди чорношкірим нащадкам рабів відповідно до нового закону, підписаного в середу, 30 вересня, губернатором Гевіном Ньюсомом, щоб виправити історичну помилку — утиск чорношкірих

Про це йдеться в повідомленні телеканалу ABC, передає "ДС".

Відповідно до закону, буде створена робоча група з дев'яти осіб для розробки пропозицій про виплату державою репарацій чорношкірим, про форму компенсацій і категорій людей, які мають право на їх отримання. П'ятьох членів групи призначить губернатор, а інших — Законодавчі збори штату. Як мінімум один член групи повинен бути експертом в області цивільних прав.

Група повинна провести своє перше засідання не пізніше 1 червня 2021 року і представити свої рекомендації Законодавчим зборам штату через рік після першого засідання.

"Мова йде не тільки про Каліфорнію, але і про те, щоб вплинути на іншу частину країни", — сказав Ньюсом відразу після підписання законопроєкту.

Цікаво, що в Каліфорнії ніколи не існувало санкціонованої урядом системи рабства. Але в штаті дозволялося білим привозити своїх рабів до Каліфорнії. А законодавчі збори регіону прийняли закон, за яким рабів-утікачів заарештовували і повертали власникам.

У новому законі не йдеться про те, що репарації повинні бути грошовими. Вони можуть також включати оплату навчання у вищих навчальних закладах або інвестиції в райони, де чорношкірі люди стикаються з нерівністю.

У США вже є прецеденти виплати репарацій. Уряд країни частково профінансував німецькі репарації жертвам Голокосту після Другої світової війни. А в 1988 році федеральний уряд заснував програму репарацій для американців японського походження, які знаходилися в концентраційних таборах під час Другої світової війни.

Тема компенсацій за рабство обговорюється в США протягом десятиліть. Пропозиція вивчити можливість виплат нащадкам чорношкірих рабів вперше було внесено до Конгресу в 1989 році. Його так і не прийняли. Тема знову увійшла до порядку денного після масових протестів проти расизму, що спалахнули після вбивства чорношкірого поліцейськими.

    Реклама на dsnews.ua