• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Black Lives Matter висунули на Нобелівську премію миру

Реклама на dsnews.ua

Норвезький депутат Петтер Ейде висунув антирасистський рух Black Lives Matter на Нобелівську премію миру 2021 року. Він вважає, що рух змусив багато країн боротися з расизмом

Про це йдеться в повідомленні The Guardian, передає "ДС".

"Я думаю, що одним із ключових викликів, який ми спостерігали в Америці, а також в Європі та Азії, є різновид посилення конфлікту, заснованого на нерівності. Black Lives Matter став дуже важливим світовим рухом для боротьби з расовою несправедливістю", — підкреслив депутат.

За словами Ейде, рух зміг мобілізувати людей з усіх груп суспільства і підвищив обізнаність світу щодо расової нерівності. Він відкинув критику людей з правими політичними поглядами, які стверджували, що нібито BLM став причиною насильства в деяких містах США: як показали дослідження, 93% протестів проходили мирно.

Рух Black Lives Matter (Життя темношкірих мають значення) було засновано в 2013 році після того, як у США виправдали людину, яка застрелила афроамериканця Трайвона Мартіна. BLM очолив серію глобальних протестів 2020 року після вбивства поліцейськими Джорджа Флойда і Бреонни Тейлор.

    Реклама на dsnews.ua