• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Блінкен оцінив, від чого зараз залежить закінчення війни в Україні

США готові підтримувати Україну у довгостроковій перспективі

Ентоні Блінкен
Ентоні Блінкен
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на зустрічі міністрів закордонних справ арабських і європейських країн в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія), передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Він зазначив, що США вдалося згуртувати країни по всьому світу для допомоги України через розуміння, що агресія Росії спрямована не лише проти України, але й проти засадничих принципів світового порядку.

"Ми змогли об’єднати стільки країн – не лише в Європі, а й за її межами. Країни визнають, що агресія була спрямована не лише проти України, але й проти деяких основоположних принципів міжнародної системи. І якщо ми залишимо цей виклик безкарним, тоді, ймовірно, ми матимемо світ, де буде більше, а не менше, конфліктів", — сказав держсекретар.

Водночас, наголосив Блінкен, закінчення війни "здебільшого залежить від Володимира Путіна і того, що він вирішить", взявши до уваги усі фактори.

"Все зазначене є найпотужнішою відповіддю Путіну, тому що це говорить про те, що Україна не тільки виживе, але й зможе процвітати у майбутньому. Тому я сподіваюся, що пан Путін зрозуміє повідомлення і продемонструє готовність вести щирі переговори, відповідно до основних принципів, які є основою міжнародної спільноти, Статуту ООН — суверенітету, територіальної цілісності, незалежності. Якщо вони належним чином підтверджені, має бути рішення", — вважає Блінкен.

"Щойно Росія продемонструє, що вона щиро бажає вести переговори, ми точно будемо там. І я вірю, що українці теж там будуть", — резюмував Блінкен.

Він також додав, що США готові підтримувати Україну у довгостроковій перспективі.

Як писала "ДС", у Білому домі підтвердили, що Україна вже отримує озброєння з нового пакета допомоги від США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua