• USD 28.3
  • EUR 33.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Близько 30 років сподівалися: Алієв назвав умову припинення війни в Нагірному Карабасі

Реклама на dsnews.ua

Вірменія має покинути територію Нагірного Карабаху, який є міжнародно визнаною територією Азербайджану

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, передає "ДС" з посиланням на 1news.az.

"Ми хочемо миру, ми хочемо вирішення питання, інакше б ми близько 30 років не сподівалися б на переговори. Єдиною причиною нашої прихильності до переговорів була надія. Нам давали надію, нам надсилали сигнали, що трохи терпіння, і питання буде вирішене", — сказав він .

Азербайджанський лідер підкреслив, що його народ "ніколи не змириться з цією окупацією".

"Я говорив, що, якщо питання не буде вирішене шляхом переговорів, Азербайджан має повне право, щоб питання було вирішене військовим шляхом. Це право дав нам азербайджанський народ, це право дали нам норми міжнародного права. У Статуті ООН, яка є вищою міжнародною структурою в світі, вказується, що кожна держава має право на самооборону, і ми використовуємо це, захищаючи себе, переходячи в контрнаступ", — заявив Алієв.

Як писала "ДС", 27 вересня після початку масштабних боїв в зоні карабаського конфлікту військовий стан і загальна мобілізація були оголошені в Нагірному Карабасі та Вірменії. В Азербайджані, який назвав наступальну операцію по всій лінії фронту відповідною реакцією на обстріли своїх позицій, військовий стан і комендантська година були введені з 28 вересня.

Президент Нагірного Карабаху Араік Арутюнян визнав втрату деяких позицій в напрямку Талиша і на півдні невизнаної республіки. На тлі загострення конфлікту премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про необхідність обговорити питання визнання незалежності Нагірного Карабаху.

    Реклама на dsnews.ua