• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Боррель піднімав питання України під час зустрічі з Лавровим

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що під час спілкування з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим у п'ятницю, 5 лютого, в Москві все ж підняв питання України

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель
Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Борреля в Twitter, передає "ДС".

На спільній пресконференції після зустрічі з Лавровим Боррель не згадував про Україну, хоча обіцяв, що під час візиту передасть російській владі незмінну позицію ЄС про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Перед візитом до Москви в ЄС заявляли, що Боррель буде говорити про ситуацію навколо увʼязнення Олексія Навального, про ситуацію в Україні, Сирії та Лівії. У той же час на брифінгу Боррель несподівано говорив більше про Кубу, ніж про Навального.

Увечері в пʼятницю після того, як стало відомо про рішення Москви вислати трьох дипломатів ЄС за нібито їх участь в протестах на підтримку Навального, Боррель опублікував кілька твітів. В одному з них він розповів, що все ж обговорив з Лавровим Україну.

"Я наполіг в нашому обговоренні на необхідності повного виконання Мінських угод і поваги територіальної цілісності України. Ми також обговорили невирішені конфлікти у нашому спільному сусідстві, які слід вирішувати відповідно до гельсінських принципів", — написав Боррель.

Нагадаємо, раніше Жозеп Боррель назвав метою візиту в Москву обговорення з російською владою всіх актуальних питань і підготовку до дискусії про відносини з РФ на березневому саміті ЄС.

    Реклама на dsnews.ua