• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Боррель розповів Лаврову про підготовку санкцій по Білорусі та Навальному

Реклама на dsnews.ua

Європейський Союз готує новий список санкцій, до якого буде включений самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, а також покарання осіб, причетних до отруєння лідера російської опозиції Олексія Навльного

Про це заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хосеп Боррель під час телефонної розмови з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, передає "ДС" з посиланням на зовнішньополітичну службу Євросоюзу.

Боррель підкреслив, що ЄС підтримує незалежність і суверенітет Білорусі, а також "демократичне право білоруського народу обирати свого президента шляхом нових, вільних і справедливих виборів без зовнішнього втручання".

Дипломат також закликав Росію підтримати Євросоюз у сприянні національному діалогу в Білорусі.

"Високий представник пояснив, що 12 жовтня Рада із закордонних справ дала політичний зелене світло почати підготовку наступного пакету санкцій, в тому числі проти Олександра Лукашенка", — сказано в повідомленні.

Крім того, Боррель також поінформував Лаврова про політичну угоду про початок підготовчої роботи для покарання осіб, причетних до замаху на Олексія Навального.

"Російський уряд має зробити все можливе для ретельного розслідування цього злочину в умовах повної прозорості і в повній мірі співпрацювати з Організацією із заборони хімічної зброї", — зазначив він.

Крім того, Боррель закликав Росію повністю виконувати Мінські угоди, які є ключовими в нинішніх відносинах Євросоюзу з Кремлем.

Як повідомляла "ДС", 12 жовтня міністри закордонних справ країн-членів ЄС підтримали введення санкцій за отруєння Олексія Навального бойовим речовиною "Новачок".

Рада ЄС 13 жовтня прийняла принципове рішення про те, що санкції будуть введені також особисто проти самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

    Реклама на dsnews.ua