• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Боррель сказав, навіщо Євросоюзу потрібно "Східне партнерство"

Реклама на dsnews.ua

Євросоюзу необхідна ініціатива "Східне партнерство", оскільки вона сприяє стабільності і безпеці

Про це заявив високий представник Євросоюзу з міжнародної політики і політики безпеки Жозеп Боррель, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Східне партнерство" — один з найбільш важливих елементів для нашої стабільності і безпеки та навіть для нашого економічного процвітання, так як ці країни дуже близькі нам", — сказав він.

Боррель вважає, що ЄС може пишатися програмою, незважаючи на всі існуючі проблеми, так як її результати відчутні для населення партнерських країн. Він, зокрема, відзначив співпрацю сторін в області цифрових технологій і енергетики, визнавши, що має бути ще відповісти на багато викликів.

Глава європейської дипломатії оцінив останні місяці як "особливо важкі". На них припали серйозні випробування для партнерства: наслідки пандемії COVID-19, значно змінила пріоритети програми; конфлікти в декількох державах-партнерах; народні протести і відповідні репресії.

Він вказав на необхідність зміцнювати громадянське суспільство країн "Східного партнерства", підтримувати незалежні засоби масової інформації, боротися проти корупції, поширювати повагу до фундаментальних цінностей, прав людини і громадянина.

За його словами, майбутнє програми бачиться як "стратегічне, амбітне, ефективне і гнучке в той же час партнерство".

Програма "Східне партнерство" була заснована в 2009 році. Її заявлена мета — розвиток інтеграційних зв'язків Євросоюзу з шістьма пострадянськими державами: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

    Реклама на dsnews.ua