• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Боррель в трьох словах описав бажання ЄС у відносинах з Росією

Європейський Союз буде підтримувати територіальну цілісність і суверенітет України і це буде фундаментальним положенням у відносинах ЄС з Росією

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресконференції щодо подання нової Комунікації (керівний документ Єврокомісії) про стан відносин між ЄС і Росією високий представник ЄС у питаннях зовнішньої політики Жосеп Боррель, повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Фундаментальна частина цієї комунікації – це те, що ми маємо продовжувати надавати нашу підтримку Україні, її територіальній цілісності, її суверенітету, її незалежності. І ми будемо продовжувати вимагати, щоб Росія взяла на себе відповідальність як учасниця конфлікту, наполягати на тому, що Росія має поважати та виконувати Мінські домовленості", — сказав високий представник ЄС.

Він зазначив, що нова Комунікація, розроблена за дорученням Європейської Ради від 24 травня, не суперечить вказаним раніше пʼяти керівним принципам ЄС в цій сфері, першим з яких є можливість нормалізації відносин з Росією при повному виконанні Мінських угод. Новий документ конкретизує конкретні шляхи практичної імплементації пʼяти керівних принципів ЄС і не скасовує ні один з них.

"Те, що ми намагаємося зробити – це досягти їх практичної імплементації. Уявіть собі певну матрицю: ми маємо п’ять колонок – п’ять керівних принципів, і до них три дієслова, з якими кожна колонка постійно перетинається на всіх етапах. Ці три дієслова, власне, відображують те, чого ми хочемо досягти (у відносинах з Росією – ред.) — відштовхувати назад, стримувати та взаємодіяти", — пояснив Боррель.

Він зазначив, що зараз відносини між ЄС і Росією знаходяться на найнижчому рівні і мають тенденцію до подальшого погіршення. Але, стримуючи агресивну зовнішню політику Росії, ЄС має шукати шляхи для взаємодії з цією країною у вирішенні глобальних питань, таких як кліматичні зміни, контроль над озброєннями, боротьба з тероризмом, вирішення низки регіональних конфліктів.

Як повідомляла "ДС", глава Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що для Євросоюзу Росія є учасником конфлікту на Донбасі, а не посередником в переговорах.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua