• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Боррель засудив переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель засудив угоду між Росією та Білоруссю про переміщення російських ядерних боєголовок на білоруську територію

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Борреля, оприлюдненій зовнішньополітичною службою Євросоюзу, передає "ДС".

"Це крок, який призведе до подальшої надзвичайно небезпечної ескалації", – констатував Боррель. 

Верховний представник ЄС підкреслив, що це рішення суперечить зобов'язанням, які Росія взяла на себе в Будапештському меморандумі, згідно з яким Білорусь ліквідувала всю ядерну зброю зі своєї території. А також суперечить зобов’язанням, взятим у Спільній заяві лідерів п'яти ядерних держав від 3 січня 2022 року про те, що ядерна війна не може бути виграна і ніколи не повинна вестися. 

"Ми закликаємо Росію дотримуватися цих зобов'язань", – зазначив Боррель.

Він додав, що білоруський режим є співучасником незаконної та неспровокованої агресивної війни Росії проти України. 

"Ми закликаємо білоруську владу негайно припинити підтримку агресивної війни Росії проти України та скасувати рішення, які можуть лише сприяти зростанню напруженості в регіоні та підривати суверенітет Білорусі. 

Будь-яка спроба подальшої ескалації ситуації буде зустрінута рішучою і скоординованою реакцією", – йдеться у заяві глави дипломатії Євросоюзу.

Нагадаємо, напередодні міністри оборони Росії та Білорусі підписали документ про розміщення російської тактичної ядерної зброї у РБ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua