• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Бренсон проти Безоса: сьогодні відбудеться перший в історії туристичний політ в космос (ВІДЕО)

Сьогодні, 11 липня, американський мільярдер та засновник компанії Virgin Galactic сер Річард Бренсон здійснить свій перший космічний політ. Це буде перший туристичний політ в космос в історії

Реклама на dsnews.ua

Бренсон стане першим у світі космічним туристом, передає "ДС" з посиланням на матеріал РБК-Україна.

Разом з ним на борту корабля Unity 22 компанії Virgin Galactic полетять головна інструкторка астронавтів Бет Мозес, головний інженер Колін Беннетт та віце-президентка з державних справ та досліджень Сіріша Банлда. Керуватимуть літаком досвідчені пілоти Дейв Маккей та Майкл Масуччі.

Запуск корабля Unity 22 відбудеться сьогодні о 16:00 з космопорту "Америка" у Нью-Мексико. Запуск транслюватиме компанія Virgin Galactic на платформі YouTube та у соціальних мережах.

Ракетоплан Virgin Galactic підніметься в небо з космопорту "Америка" разом з літаком-носієм, всередині якого будуть перебувати Бренсон та інші туристи. Коли ракетоплан досягне необхідної висоти, літак-носій відʼєднається від нього та за допомогою власного двигуна підніметься на висоту 80 кілометрів.

Загалом весь політ триватиме близько 2,5 години, а у стані невагомості екіпаж перебуватиме всього 5-6 хвилин. Після виходу на задану висоту, літак-носій самостійно повернеться на Землю та приземлиться в космопорті.

Компанія конкурента Бренсона — найбагатшої людини світу Джеффа Безоса — Blue Origin відмовляється визнавати цей політ космічним. Суперечка ґрунтується на тому, що корабель Unity 22 з Бренсоном підніметься на 80 кілометрів і пройде нижче лінії Кармана.

Лінія Кармана - загальновизнана висота в 100 км, з якої починається космос.

Однак оливи в вогонь підливає і те, що Бренсон випередить Безоса у цих космічних змаганнях. Через декілька днів засновник Amazon повинен здійснити свій космічний політ на кораблі New Shepard власної компанії Blue Origin.

Безос повинен був стати першим власником космічної компанії, що відправився в космос, однак Бренсон отримав дозвіл на політ раніше.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua