• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Brexit на хліб не намастиш: в Нідерландах британських водіїв залишають без бутербродів

Реклама на dsnews.ua

На нідерландській митниці у водіїв з Великої Британії, які прибувають на поромі, відбирають бутерброди відповідно до нових правил після виходу Об'єднаного Королівства з ЄС

Сюжет про це вийшов на нідерландському телебаченні, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

На відео показано, як митники пояснюють здивованим водіям автомобілів і вантажівок на поромному терміналі Хук-оф-Холланд, що після Brexit "вам більше не дозволяється ввозити в Європу певні продукти, такі як м'ясо, фрукти, овочі, рибу тощо".

Приголомшеному водієві з декількома бутербродами, загорнутими в фольгу, який запитав, чи може він віддати м'ясо і залишити тільки хліб, один митник відповів: "Ні, все буде конфісковано. Ласкаво просимо в Brexit, сер, мені дуже шкода".

Заборона набула чинності в перший день Нового року, коли завершився перехідний період після Brexit. Британський Департамент навколишнього середовища, продовольства і сільських районів (Defra) заявив, що мандрівники повинні "використовувати, споживати або утилізувати" заборонені продукти до кордону або на кордоні.

"З 1 січня 2021 року ви не зможете ввозити POAO (продукти тваринного походження), що, наприклад, містять м'ясо або молочні продукти (наприклад, сендвіч з шинкою і сиром), в ЄС", — йдеться в керівництві Defra для комерційних водіїв.

Європейська комісія заявляє, що заборона необхідна, тому що м'ясо і молочні продукти можуть містити патогени, що викликають хвороби тварин, такі як ящур або чума свиней, і "продовжують представляти реальну загрозу здоров'ю тварин у всьому Союзі".

Нідерландська митниця також розмістила фотографії продуктів харчування, від пластівців для сніданку до апельсинів, конфіскованих владою на поромному терміналі, додавши: "З 1 січня ви не можете просто привозити більше їжі з Великої Британії".

Як писала "ДС", 24 грудня 2020 року Велика Британія і ЄС таки підписали історичну торговельну угоду, яка регулюватиме відносини після виходу країни з Cоюзу. Угода вступила в дію з 1 січня 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua