• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Британські фахівці заявили про інформаційну спецоперацію на користь Росії у західних ЗМІ

У провідних західних ЗМІ триває спецоперація з інформаційного впливу на користь Росії

Ініціатори спецоперації використовують розділи коментарів на медіасайтах
Ініціатори спецоперації використовують розділи коментарів на медіасайтах
Реклама на dsnews.ua

Такого висновку дійшли фахівці Інституту дослідження злочинності та безпеки при університеті Кардіффа (Велика Британія), передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Дослідники стверджують, що ініціатори спецоперації використовують розділи коментарів на медіасайтах для спотворення суспільної думки. Проросійські коментарі часто отримують надзвичайно велику кількість позитивних відгуків. Ці коментарі російськомовні засоби інформації згодом використовують як основу для публікацій, які пропонують західному суспільству схвалити політику Кремля або підбурюють невдоволення західними урядами чи установами.

Мета операції, за словами вчених — здійснення впливу через 32 засоби інформації у 16 країнах, включно з сайтами Washington Post та Fox News у США, Daily Mail, Daily Express та The Times у Великій Британії.

Команда дослідників заявила, що розпочала вивчати коментарі у квітні, але ця операція є лише останньою частиною тривалої кампанії на підтримку позиції Росії щодо кінця ліберальної демократії та провалу НАТО.

Дослідження також виявило, що темою останніх коментарів на сайтах із метою впливу на формування громадської думки стало виведення військ США та Великої Британії з Афганістану.

Росія постійно заперечує свою причетність до операцій з дезінформації.

Як писала "ДС", Служба безпеки України заблокувала ботоферму в Черкасах, яка поширювала в мережі російську пропаганду для дестабілізації ситуації в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua