• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Британські вчені попередили про набагато більшу заразність коронавірусу-"мутанта"

Реклама на dsnews.ua

Згідно з дослідженням вчених лондонського Імперського коледжу (Велика Британія), новий штам коронавірусу, що виявили в країні, є набагато більш заразним у порівнянні зі "звичайним"

Вчені прийшли до висновку, що число заражень новим варіантом Covid-19 збільшилася втричі в листопаді, в той час як захворюваність початковою версією вірусу зменшилася на третину, передає "ДС" з посиланням на BBC.

Так, професор Аксель Ганді заявив, що різниця між типами вірусів досить велика: "Існує величезна різниця в тому, наскільки легко поширюється (мутований — "ДС") варіант вірусу. Це серйозна зміна вірусу з моменту початку епідемії".

Ганді говорить, що новий штам є істотно більш заразним, оскільки він збільшує так зване число R — показник контагиозности (заразність) вірусу на 0,4-0,7 одиниці.

"Дані Імперського коледжу демонструють найбільш глибокий на даний момент аналіз, і вказують на те, що заходи, які ми вживали до сих пір (для стримування поширення Covid-19 — "ДС"), не допоможуть знизити число R (заразність — "ДС" ) до значення менше одиниці ", — розповів професор Оксфордського університету Джим Нейсміт.

Дослідники вважають, що нові дані свідчать про те, що найближчим часом знадобляться більш жорсткі карантинні обмеження, щоб запобігти подальшому розгортанню епідемії.

    Реклама на dsnews.ua