• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Британські вчені заразять здорових людей коронавірусом, аби прискорити розробку вакцини

Реклама на dsnews.ua

Британські вчені проведуть експеримент, в ході якого здорових добровольців навмисно заразять коронавірусом для вивчення хвороби і якнайшвидшої розробки вакцини від інфекції

У дослідженні візьмуть участь люди у віці від 18 до 30 років, у яких немає проблем зі здоров'ям, передає "ДС" з посиланням на Associated Press.

Прихильники дослідження визнають, що підхід, який називається дослідженням контрольного зараження, ризикований, проте він може дати результати швидше, ніж стандартне дослідження, коли вчені чекають, чи захворіють добровольці, які отримали експериментальне лікування.

"До навмисного зараження добровольців відомим людським патогеном ніколи не відносяться легковажно. Однак такі дослідження надзвичайно інформативні в плані перебігу захворювання, навіть такого добре досліджуваного, як COVID-19", — пояснив дослідник Пітер Оупеншоу.

Як повідомляється, на першому етапі дослідження вчені спробують визначити мінімальний рівень впливу, необхідний для виникнення хвороби. Потім вчені будуть використовувати ту ж модель зараження, щоб вивчити, як потенційні вакцини працюють в організмі, як відбувається імунна відповідь організму і можливі методи лікування.

Як наголошується, уряд готується інвестувати в дослідження 33,6 мільйона фунтів (43,4 мільйона доларів).

У свою чергу, Daily Mail пише, що таким чином Великобританія стане першою країною в світі, яка навмисно заразить здорових добровольців коронавірусом.

Початок випробування намічено на січень 2021 року. В ході нього волонтери будуть знаходитися в спеціалізованій клініці при Королівській лікарні в Лондоні, де їх симптоми будуть ретельно контролюватися. Результати очікуються в травні 2021 року.

Зазначимо, дослідження контрольного зараження було вперше проведено в 18 столітті вченим Едвардом Дженнером, який піддав восьмирічного сина свого садівника впливу вірусу, щоб встановити, чи ефективна його експериментальна вакцина.

Як писала "ДС", в країнах Європи вакцинація проти коронавірусу може початися навесні-влітку 2021 року.

Раніше в ВООЗ заявляли, що масова вакцинація від СОVID-19 в світі очікується не раніше середини 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua