• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Британський парламент хоче винести вотум недовіри Борису Джонсону

Понад 50 депутатів від Консервативної партії закликають винести вотум недовіри прем'єр-міністру Борису Джонсону – питання поставлене на голосування у парламентській фракції торі

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє ВВС, передає "ДС".

Із закликом оголосити про недовіру прем'єр-міністру виступили щонайменше 54 члени парламенту від партії консерваторів. Відповідно до закону, цього достатньо для того, щоб питання було винесене на голосування усієї фракції.

Приводом для цього став гнів частини консерваторів у зв'язку з доповіддю Сью Грей, яка розслідувала порушення карантинного режиму на Даунінг-стріт у розпал епідемії коронавірусу.

У разі поразки Джонсону доведеться скласти повноваження прем'єр-міністра. Проте, щоб це сталося, недовіру йому мають висловити щонайменше 180 його однопартійців – більшість членів фракції.

Згідно з заявою офісу прем'єр-міністра, Борис Джонсон вітає можливість порозумітися перед соратниками по партії.

"Це шанс покласти край багатомісячним пересудам і дозволити уряду підвести межу і рухатися далі", — цитує прем'єр-міністра його пресслужба.

Голосування серед депутатів-тору пройде у понеділок з 18 до 20 години за місцевим часом (20-22 за київським часом).

Скандал вибухнув наприкінці минулого року, коли в результаті серії публікація в пресі з'ясувалося, що під час локдауну у резиденції прем'єр-міністра на Даунінг-стріт відбулося кілька вечірок – у той час, коли подібні збори забороняли правила.

У цих заходах брали участь серед інших прем'єр-міністр Борис Джонсон та його дружина Керрі.

Джонсон та інші учасники зборів на Даунінг-стріт говорили, що заходи були суто робітниками. Хоча на столах і були вино і закуски, в ході зборів дотримувалися заходів соціального дистанціювання.

За одне таке порушення – під час святкування дня народження Джонсона на Даунінг-стріт у червні 2020 року – прем'єр-міністра та його дружину оштрафували лондонська поліція.

У січні 2022 року Джонсон визнав, що прибув на вечірку на Даунінг-стріт під час першого локдауну в країні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua