• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Британський штам коронавірусу дістався Росії

Реклама на dsnews.ua

У Росії зафіксували перший випадок зараження штамом коронавірусу, який був вперше виявлений у Великобританії

Про це повідомила глава Росспоживнагляду Анна Попова, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

Коронавірус був виявлений у 32 з більш ніж 7 тис. осіб, які прилетіли в Росію з Великої Британії з кінця листопада до моменту, коли авіасполучення між країнами було призупинено.

"У одного чоловіка це був коронавірус нового штаму", — сказала вона, коментуючи результати обстеження росіян, які повернулися з Великобританії.

Людина, у якої в РФ було виявлено новий штам коронавірусу, відчуває себе добре, зазначила Попова.

Випадок зараження британським штамом коронавірусу був зафіксований в Росії ще в кінці минулого року, зараз людина вже не заразна, заявила Попова.

"Ми до кінця минулого вже року побачили, що у нас є варіант ось того самого штаму Великобританії, який викликає стільки сьогодні тривог. Тільки в однієї людини. При цьому людина відчувала і відчуває себе добре, у нього не було жодних симптомів. Він вже не виділяє цей вірус", — сказала вона.

Попова відзначила, що існуючі в Росії ПЛР-тести на коронавірус виявляють і британський штам.

Нагадаємо, згідно з дослідженням вчених лондонського Імперського коледжу (Велика Британія), новий штам коронавірусу, який виявили в країні, є набагато більш заразним в порівнянні зі "звичайним".

Перші зразки, відібрані в Україні для виявлення британського штаму COVID-19, відправлять до визначеної ВООЗ лабораторії на базі Клініки Шаріте (Берлін, Німеччина) лише 19-21 січня.

    Реклама на dsnews.ua