• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Британський" штам COVID-19 виявили мінімум у 50 країнах, — ВООЗ

Реклама на dsnews.ua

Новий штам коронавірусу, який був вперше виявлений у Великобританії, зафіксували вже мінімум у 50 країнах. Дану мутацію COVID-19 зафіксували в усіх регіонах Англії, а також в Гонконзі і Тайвані

Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ), передає "ДС" з посиланням на CNN.

За словами експертів, хоча даний вірус-"мутант" є більш заразним, ніж інші штами, немає ніяких доказів того, що він є більш смертоносним або викликає більш серйозне захворювання.

"З моменту першого виявлення 14 грудня 2020 року VOC 202012/01 (британський різновид коронавірусу, — ред.) на сьогоднішній день виявлено в 50 країнах, територіях і областях у п'яти з шести регіонів ВООЗ", — йдеться в щотижневому звіті ВООЗ.

При цьому в ВООЗ зазначили, що даний варіант відрізняється від мутації коронавірусу, яка була виявлена в Південній Африці і зафіксована в 20 країнах.

"Добре відомо, що віруси постійно змінюються в результаті мутацій, тому поява нових варіантів є очікуваним явищем. Багато мутацій не впливають на сам вірус, деякі можуть бути шкідливими для вірусу, а деякі можуть принести користь вірусу", — додали в ВООЗ.

Нагадаємо, вірус-"мутант" почали виявляти в різних країнах світу в грудні 2020 року. У січні 2021 року в Росії зафіксували перший випадок зараження новим штамом коронавірусу.

Як писала "ДС", перші зразки, відібрані в Україні для виявлення британського штаму COVID-19, відправлять в певну ВООЗ лабораторію на базі Клініки Шаріте (Берлін, Німеччина) лише 19-21 січня.

    Реклама на dsnews.ua