• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Брюссель розкритикував Польщу за ставлення до українців

Реклама на dsnews.ua
У Польщі панує атмосфера нетерпимості і ксенофобії у відношенні до громадян України

Про це йдеться в доповіді Ради Європи "Про захист національних меншин у Польщі", передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Як наголошується в доповіді, Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин підкреслив значний прогрес Польщі в інтеграції спільноти ромів в період з 2014 по 2020 роки. При цьому відзначили особливу інтеграцію в галузі освіти.

"Однак правова база, яка захищає права національних меншин у період моніторингу, в значній мірі не змінилася. На жаль, не було досягнуто ніякого прогресу з приводу неодноразових прохань про визнання сілезців етнічною меншиною або сілезького мови регіональною мовою", - йдеться в доповіді.

Крім того, в Раді Європи акцентували те, що незважаючи на істотне заниження відповідної звітності, статистика показує наочну тенденцію до зростання числа висловлювань на ґрунті ненависті та інцидентів, які мотивовані ненавистю.

"Причому найбільш вразливою групою є мусульмани, а також єврейська меншина, цигани і все частіше українці", - йдеться в доповіді.

Також в СЕ відзначили, що є необхідність у терміновому вирішенні проблеми недовіри до влади.

"Необхідно терміново вирішити проблему непорозуміння, недовіри до влади і відсутність ефективного розслідування та судового переслідування передбачуваних злочинів на ґрунті ненависті", - йдеться в доповіді.

Нагадаємо, раніше невідомі вандали знищили меморіальну плиту на могилі воїнів Української повстанської армії (УПА) на горі Монастир біля села Верхраты.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця звернув увагу на те, що інформація про це з'явилася напередодні візиту президента України Володимира Зеленського в країну.

    Реклама на dsnews.ua