• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Будні наддержави: ООН з'ясувала, що близько 9 млн росіян недоїдають

Понад дев'ять мільйонів росіян живуть в умовах браку їжі або недостатнього харчування

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в доповіді про продовольчу безпеку в світі Дитячого фонду ООН — ЮНІСЕФ, передає "ДС".

За даними організації за 2018-2020 роки, близько 400 тисяч росіян відносяться до групи «екстремальної уразливості» — через брак грошей обмежують кількість їжі, пропускають прийоми їжі і фактично знаходяться на межі голоду.

Ще близько 8,7 мільйона росіян (6% населення) в ЮНІСЕФ віднесли до групи помірної уразливості — вони не пропускають прийоми їжі, але в цілому помітно скорочують її споживання. До цієї категорії включили тих, хто вимушено економить на їжі і замінює нормальні продукти низькоякісними.

Безпосередньо тих, хто голодує, згідно з доповіддю ЮНІСЕФ, у Росії немає. При цьому організація підкреслює, що спирається на офіційну російську статистику.

Відзначимо, що в 2020 році Росія відзвітувала в ООН про перемогу над голодом і крайньою убогістю. В огляді Аналітичного центру при уряді говорилося, що в країні практично немає населення з доходами, які вважаються Світовим банком порогом абсолютної бідності — це 1,9 долара на день (близько 150 рублів). Згідно з доповіддю, в 2017 році частка населення, що живе менш ніж на 3,2 долара на день (близько 250 рублів), була нижчою за 0,1%.

Нагадаємо, в статті, опублікованій 12 липня на сайті Кремля, президент РФ Путін назвав Україну дітищем радянської епохи і найбіднішою країною Європи. Крім того, він заявив, що суверенітету України без дружби з Росією не буде.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua