• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Колишній шеф Пентагону оголосив Трампа послідовником нацистів

Реклама на dsnews.ua
Колишній міністр оборони США Джим Мэттис впевнений, що президент країни Дональд Трамп на тлі масових протестів веде свою політику у відповідності з принципами нацистськими

Про це Мэттис написав у публічній заяві, опублікованій виданням "Atlantic", передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

"Я спостерігав за подіями на цьому тижні подіями, сердитим і приголомшеним. "Слова "Рівне правосуддя за законом" вирізані на фронтоні Верховного суду США. Це саме те, чого протестувальники справедливо вимагають. Це корисне і об'єднує вимога, яку ми всі повинні бути в змозі задовольнити...Ми повинні відкидати і притягати до відповідальності тих, хто, перебуваючи при владі, висміюють нашу Конституцію", - написав Мэттис.

Мэттис звинувачує президента в тому, що він налаштовує американців один проти одного.

"Дональд Трамп - перший у моєму житті президент, який не намагається об'єднати американський народ - навіть не претендує на це. Замість цього він намагається розділити нас. Ми є свідками наслідків цих трьох років навмисних зусиль. Ми спостерігаємо наслідки трьох років без зрілого керівництва", - пише він.

Екс-міністр також протиставляє американський дух єдності з нацистською ідеологією.

"Інструкції, дані військовими відомствами нашим військам до вторгнення в Нормандію, нагадали солдатам, що "нацистський гасло знищення нас... був "Розділяй і володарюй". Наш американський відповідь: "У Союзі є Сила". Ми повинні закликати це єдність, щоб подолати цю кризу - бути впевненими, що ми краще, ніж наша політика", - написав він.

Зазначимо, Мэттис пішов у відставку з поста міністра оборони США в грудні 2018 року через розбіжності з поглядами Трампа, зокрема, щодо Сирії.

Нагадаємо, протести в США, які в деяких містах переросли в масові заворушення з погромами магазинів, спалахнули з-за смерті 25 травня 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Чоловік помер незабаром після затримання поліцією.

2 червня президент США Дональд Трамп оголосив, що привертає до охорони правопорядку в американській столиці військові підрозділи і пригрозив зробити це в інших "гарячих точках".

    Реклама на dsnews.ua