• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Чехія оголосила в розшук росіян, яких обґрунтовано підозрюють в отруєнні Скрипалів

Поліція Чехії оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова та Руслана Боширова, яких підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії

Олександр Петров і Руслан Бошіров
Олександр Петров і Руслан Бошіров
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби чеської поліції, передає "ДС".

Зазначається, що вони в жовтні 2014 року прибули до Праги, а потім в Мавровскосилезьский і Злинський краї. Вони вʼїхали в країну за російськими паспортами на імена Олександра Петрова та Руслана Боширова і виїхали за молдавським паспортом на імʼя Миколи Попа і за паспортом Таджикистану на імʼя Руслана Табарова.

При цьому в поліції запевнили, що для громадськості немає приводу для занепокоєння у звʼязку з цією інформацією.

"Ми запевняємо громадськість, що у звʼязку з опублікованою інформацією немає причин для прийняття підвищених заходів безпеки в Чеській Республіці. Ми відстежуємо ситуацію власними оперативними ресурсами, використовуючи канали міжнародного поліцейського співробітництва, в т. ч. моніторинг відкритого вихідного коду", — додали в поліції.

Нагадаємо, 4 березня 2018 року колишнього співробітника російського ГРУ Скрипаля та його доньку Юлію отруїли в британському місті Солсбері. Слідство дійшло висновку, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною типу "Новачок", розробленою у СРСР. У 2006 році Скрипаль був засуджений у Росії до 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь британської розвідки. У 2010 році він отримав притулок у Великобританії в межах обміну шпигунами між США і РФ.

Ситуація навколо отруєння Скрипалів призвела до дипломатичного конфлікту між Британією і РФ. Лондон офіційно звинуватив Москву в причетності до отруєння Скрипаля, його дочки та поліцейського. Організацією по забороні хімічної зброї підтверджено висновки Великобританії щодо застосування токсичної хімічної речовини в Солсбері.

5 вересня 2018 року британська поліція повідомила, що підозрює в отруєнні Скрипаля громадян РФ Олександра Петрова і Руслана Боширова, які є працівниками ГРУ Росії. Але президент Росії Володимир Путін заявив, що Петров і Боширов — цивільні особи і до отруєння Скрипаля не причетні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua