• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Через новини про переворот у Гвінеї зросли світові ціни на алюміній

На тлі новин про військовий переворот у Гвінеї підскочили світові ціни на алюміній, які й раніше перебували на багаторічних максимумах

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі агентства Bloomberg, передає "ДС".

Так, у неділю, 5 вересня, військові змовники скинули та заарештували 83-річного президента Альфа Конде. Він був першим демократично обраним президентом цієї західноафриканської держави, яка є одним з найбільших світових виробників алюмінієвої руди — бокситів.

Після того, як полковник Мамаді Думбуя оголосив про захоплення влади у Гвінеї, біржові ціни на алюміній виросли на 2%. Зараз вони знаходяться на рекордному рівні з травня 2011 року, а фʼючерси на китайських біржах — на максимумі з 2006 року.

"Інвестори дуже стурбовані, бо Китай купує велику частину бокситів у Гвінеї", — пояснив профільний аналітик китайської консалтингової фірми Beijing Antaike Information.

Водночас китайська Aluminum Corporation of China, яка видобуває боксити у Гвінеї, повідомила, що переворот не вплинув на її діяльність, а на заводах у Китаї сформовано великі запаси руди.

Як повідомляла "ДС", у Гвінеї вранці в неділю, 5 вересня, військові здійснили спробу державного перевороту і заарештували президента країни Альфа Конде.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua