• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Чорногорія і Сербія заявили про взаємну висилку послів через історичну суперечку

Реклама на dsnews.ua

Чорногорія і Сербія оголосили про взаємну висилку послів через суперечку про події, що відбувалися понад 100 років тому

Про це йдеться в повідомленні BBC, передає "ДС".

Чорногорія оголосила посла Сербії в Подгориці Володимира Божовіча персоною нон грата. Відповідну заяву опубліковано на сайті міністерства закордонних справ країни в суботу, 28 листопада.

У МЗС заявили, що дипломат протягом тривалого часу втручався у внутрішні справи Чорногорії, незважаючи на неодноразові попередження про неприпустимість такої поведінки. Божович називав рішення Подгорицькому скупщини (парламенту) про об'єднання з Сербією в 1918 році "звільненням" і "актом доброї волі" чорногорського народу.

У свою чергу МЗС Чорногорії вказав, що в 2018 році парламент країни прийняв резолюцію про скасування рішення Подгорицькому скупщини, тому висловлювання посла Сербії принижують нинішній чорногорський парламент.

Через кілька годин Сербія оголосила персоною нон грата посла Чорногорії в Бєлграді Тарзана Мілошевича, керуючись принципом взаємності. Сербський міністерство закордонних справ наказало дипломату покинути країну протягом 72 годин.

Нагадаємо, Сербія підписала угоду про нормалізацію відносин з Косово. Згідно з документом, Белград перемістить своє посольство в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму.

    Реклама на dsnews.ua