• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Чиновник, який назвав росіян "зайвохромосомними", порадив противникам Лукашенка вчити історію

Реклама на dsnews.ua

Помічник президента РФ Володимир Мединський закликав учасників протестів у Білорусі "читати підручники історії" і заявив, що масовий терор під час переворотів починається під гаслом "За свободу!"

Про це він сказав у понеділок в ході форуму "Історія для майбутнього. Новий погляд", передає "ДС" із посиланням на РІА Новини.

"Виходячи з нехитрої дилеми "свобода versus несвобода", одна сторона зараз у Мінську — однозначно тиранія, а інша, про яку ви, правда, нічого не знаєте взагалі — позитивні герої. Чому? Тому що вони за свободу", — заявив Мединський.

Звертаючись до "любителів помаранчевих революцій, які підручників історії не читали", Мединський заявив, що при будь-якому насильницькому перевороті саме з гасла "За свободу!" починався "масовий терор, страти і переділ власності".

"З крахом СРСР ми історію від ідеології звільнили, але ніякого нового погляду не запропонували, а лише запозичили на Заході деякі спрощені ідеї, в тому числі ті, що потрапили до підручників історії — спрощені ідеї лібералізму", — вважає помічник президента РФ.

При цьому він нахабно приплів сюди Україну, заявивши, нібито наша країна пустилася берега, намагаючись позбутися "російського імперського гніту".

"При цьому поняття свободи особистості набуло тут же розширеного тлумачення. Від захисту свобод і прав меншин до свободи вибору статі, одностатевих шлюбів, від прав людей із різним кольором шкіри до погромів ..., знесення пам'ятників, наруги над культурними цінностями, від свободи совісті до танців у храмі", — заявив Мединський.

Нагадаємо, в 2013 році Володимир Мединський, перебуваючи на посаді голови Мінкульту РФ, сказав, що у росіян є одна зайва хромосома.

"Я вважаю, що після всіх катастроф, які обрушилися на Росію в двадцятому столітті, починаючи з першої світової та закінчуючи перебудовою, той факт, що Росія ще збереглася і розвивається, свідчить про те, що у нашого народу є одна зайва хромосома", — сказав він.

Як відомо, синдром Дауна — одна з форм геномної патології, за якої найчастіше каріотип представлено 47 хромосомами замість нормальних 46.

    Реклама на dsnews.ua