• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ЦВК Білорусі оприлюднив підсумки виборів, прийняті "в ручному режимі" – перемогу віддали Лукашенко

Реклама на dsnews.ua

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина оприлюднила попередні підсумки виборів президента країни

За її словами, за чинного главу Білорусі Олександра Лукашенко нібито проголосували 80,23% виборців (4 652 423 людини), інформує "ДС" з посиланням на БЕЛТА.

"Вони "(результати, — "ДС") буквально виходили в ручному режимі через те, що Центральна комісія, принаймні, я з аналітиком, нас було тільки двоє, в годину ночі були евакуйовані з Будинку уряду. Тому ми не приймали результати. Ми прийняли їх тільки зараз, буквально напередодні цього брифінгу", — сказала Єрмошина.

Дані голосування ще обіцяють "уточнювати".

"Але я не думаю, що вони істотно зміняться", — сказала Єрмошина.

За попередніми даними ЦВК Білорусі, участь у виборах взяли 5 798 908 осіб, або 84,23% виборців, включених в списки.

Єрмошина також заявила, що за Світлану Тихановскую нібито віддали голоси 9,9% виборців (574 312 чоловік), Анну Канопацкую — 1,68% (97 926 осіб), Андрія Дмитрієва — 1,04% (60 543 осіб), Сергія Черечня — 1,13% (65 784 осіб), проти всіх — 6,02%.

У той же час білоруські ЗМІ публікують дані незвисимых екзитполів, згідно з яким новим президентом Білорусі має стати Світлана Тихановская. За неї віддали свої голоси 72,1% Лукашенко — 13,7%. За даними екзитполів за кордоном Світлана Тихановская здобула впевнену перемогу. Вона лідирує з результатом 86%. У Лукашенка — 4%.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосував приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли десятки тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів.

    Реклама на dsnews.ua