• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

COVID-19 може стати сезонним після 2022 року, - вчені

Пандмія коронавірусної інфекції може завершитися у 2022 році та COVID-19 може стати сезонним захворюванням

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це говорять вчені-епідеміологи, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Епідеміологи очікують, що перші країни, які вийдуть з пандемії, матимуть певне поєднання високого рівня вакцинації та природного імунітету серед людей, котрі заразилися коронавірусом. Це, зокрема, США, Великобританія, Португалія та Індія.

Проте вчені попереджають, що коронавірус залишається непередбачуваним вірусом, який мутує з поширенням серед не вакцинованого населення.

"Ми вважаємо, що в період відсьогодні до кінця 2022 року настане момент, коли ми отримаємо контроль над цим вірусом… коли ми зможемо значно знизити важкі захворювання і смертність", — заявила Марія Ван Керкхове, епідеміолог, яка очолює роботу Всесвітньої організації охорони здоров'я по боротьбі з COVID-19.

Очікується, що COVID-19, як і інші ендемічні захворювання, такі як малярія, залишатиметься основним фактором захворюваності та смертності протягом багатьох років.

"Ендемічний — не означає доброякісний", — сказала Ван Керкхові.

Деякі експерти кажуть, що зрештою коронавірус поводитиметься більш схоже на кір, який досі викликає спалахи в тих групах населення, де низький рівень охоплення вакцинацією.

Інші вважають, що COVID-19 стане більше схожим на сезонне респіраторне захворювання, як грип. Або вірус може стати менш вбивчим, вражаючи в основному дітей, але на це можуть піти десятиліття.

Як повідомляла "ДС", радник голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Брюс Айлвард припустив, що пандемія COVID-19 "цілком може продовжуватися протягом значної частини 2022 року".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua