• USD 28.1
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

COVID-19 не подолають у найближчі роки: МОЗ Німеччини поділилося песимістичним прогнозом

Очільник МОЗ Німеччини Карл Лаутербах вважає, що людству не вдасться перемогти COVID-19 найближчими роками через постійні мутації вірусу

Карл Лаутербах
Карл Лаутербах
Реклама на dsnews.ua

Про це Лаутербах заявив в інтерв'ю для Bild, передає "ДС".

"Нам не вдасться повністю перемогти коронавірус в доступному для огляду майбутньому — чотири роки. Потрібно бути реалістами", — заявив Лаутербах.

Як відзначив міністр, захворювання регулярно мутує й нові варіанти часто фіксують у людей з імунодефіцитом, аутоімунними захворюваннями, або ж онкологією.

Варто додати, що новий голова МОЗ Німеччини є також й прихильником обов’язкової вакцинації. За його словами, при чіткій кампанії щеплення нові варіанти коронавірусу не представлятимуть загрози людству. Водночас вакцинація перешкоджатиме подальшому поширенню вірусу.

Втім, як зауважив Лаутербах, ймовірно, бустерного щеплення на тлі стрімкого поширення нового штаму "Омікрон" — буде недостатньо. Однак введення четвертої дози залежатиме від того, чи з’являтимуться нові штами та як люди переноситимуть південноафриканський варіант.

Нагадаємо, станом на ранок 11 грудня в Україні виявили 10 133 нові випадки COVID-19. Це на 1 194 випадки менше, ніж напередодні. Померло 446 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua