• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

"COVID-19 забрав життя тих, хто і так був тягарем": У Молдові спалахнув скандал навколо головного епідеміолога

Реклама на dsnews.ua

Головний епідеміолог Молдови, директор Національного агентства з громадської охорони здоров'я Ніколае Фуртуне заявив, що коронавірусна хвороба "забрала життя тих, хто і так був тягарем для оточуючих"

Заява про померлих від коронавірусу Фуртуне зробив в ефірі телеканалу TVR Moldova, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс".

"Не хочу, щоби мене засуджували, або здатися цинічним, але в усьому світі COVID-19 забрав життя тих, хто і так був тягарем для себе і оточуючих. Це були люди, які боролися з останніми стадіями раку, важким діабетом, серцево-судинними патологіями. Так сталося і у Франції, і в Італії, і, на жаль, у Молдові", — заявив Фуртуне.

Після цієї заяви демократична партія, ексміністр охорони здоров'я Алла Немеренко і опозиційні партії разом зажадали його відставки.

Епідеміолог спробував урятувати ситуацію і заявив, що люди його неправильно зрозуміли, оскільки він мав на увазі, що ці хворі — "тягар із медичної точки зору, а не з соціальної". Однак це Фуртуне не допомогло. Незабаром президент Ігор Додон зажадав його відставки.

У зв'язку з вищевикладеною ситуацією, у вівторок, 8 вересня, Ніколае Фуртуне оголосив про свою відставку на засіданні, яке скликав прем'єр-міністр Іон Кику.

Повідомляється, що в уряді Кику "високо оцінив професіоналізм Фуртуне і подякував за його роботу глави агентства у надзвичайно складний період на національному та глобальному рівнях". Однак прем'єр-міністр висловив жаль із приводу заяв епідеміолога про померлих від коронавірусу пацієнтів.

Нагадаємо, в квітні тодішній міністр охорони здоров'я України Ілля Ємець на засіданні комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації сказав, що всі пенсіонери помруть від COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua