• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

COVID-вакцини Pfizer і Moderna подорожчали після третьої фази випробувань

Американські фармацевтичні компанії Pfizer і Moderna підвищили вартість своїх вакцин від коронавірусу після того, як третя фаза випробувань підтвердила високу ефективність препаратів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це зазначено в контрактах на поставки препарату, які опинилися в розпорядженні видання Financial Times, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Так, Pfizer подорожчала на 25%. Тепер ціна однієї дози на європейському ринку складає € 19,50 (колишня була € 15,5).

Moderna підвищила ціну приблизно на 10%. В останніх контрактах на поставку в ЄС ціна вакцини Moderna становить $25,50. У першій закупівельної угоді одна доза коштувала близько $22,60.

Третя фаза випробувань вакцин Pfizer і Moderna показала більш високу ефективність цих препаратів в порівнянні з вакцинами компаній AstraZeneca і Johnson & Johnson.

Європейська комісія і уряди країн ЄС погодилися заплатити вищу ціну, щоб забезпечити підтверджені поставки з європейських заводів-виробників.

Moderna підтвердила колишню позицію: угоди про менші обсяги будуть виконуватися за вищими цінами.

Представник компанії Pfizer ухилився від коментарів з приводу цін на вакцини для ЄС.

Як повідомляла "ДС", 17 липня до України вперше доставили більше 2 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва Moderna.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що до кінця поточного року Україна закупить 20 млн доз вакцин компанії Pfizer за кошти держбюджету.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua