• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Данілов насварив Європу за корупцію на прикладі Шредера і Саркозі

Європа часто пред'являє претензії Україні за корумпованість, проте їй самій притаманне це явище

Олексій Данілов
Олексій Данілов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов сказав на прес-конференції в рамках форуму "Україна 30", повідомляє "ДС" з посиланням на Lb.ua.

Данілов говорив про це, коментуючи конфлікт інтересів у призначенні в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління "Нафтогазу України".

"Нас наші партнери звинувачують в корупції, що ми недопрацьовуємо. Зараз мова йде про підприємство, яке зареєстроване на території України і мова йде про людей, які працюють на території України. А я хотів би нагадати про пана (колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера — "ДС") Шредера, який свого часу був на дуже високих посадах в Німеччині, потім перейшов працювати до (президента Росії Володимира Путіна — "ДС") Путіну і спільно з паном Путіним займається бізнесом в Росії. Є корупція чи ні, — я не можу сказати, але після цього дама (колишній міністр закордонних справ Австрії Карін Кнайссль — "ДС"), яка танцювала з Путіним, точно так же виявилася на роботі в нафтогазовому секторі Російської Федерації. Про це потрібно публічно говорити. Один з французьких чиновників також збирається займатися питанням нафти і газу", — сказав він.

Іншим сумнівним прикладом, на думку Данілова, є історія з російським контрактом на покупку французьких вертольотоносців "Містраль", який анонсували через два місяці після припинення війни в Грузії за посередництва тодішнього президента Франції Ніколя Саркозі.

"Коли французи допомагали грузинам впоратися в 2008 році, за дуже короткий термін французи отримали замовлення на два "Містралі"від Російської Федерації. Тому коли нас починають вчити боротьбі з корупцією, потрібно розуміти, що це складний процес. Але не тільки наша країна винна в тому, що тільки у нас такі процеси", — сказав він.

Нагадаємо, на думку президента США Джо Байдена, війна на Донбасі не є перешкодою для членства України в Північноатлантичному альянсі (НАТО) на відміну від корупції.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua