• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Данія тимчасово відмовляється від вакцини AstraZeneca через серйозний побічний ефект

З четверга, 11 березня, Данія призупиняє вакцинацію від COVID-19 препаратом компанії AstraZeneca через випадки утворення тромбів після щеплень

Вакцина від COVID-19 AstraZeneca
Вакцина від COVID-19 AstraZeneca
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Управління охорони здоровʼя Данії, передає "ДС" з посиланням на DW.

У повідомленні говориться, що вакцинація AstraZeneca припиняється у звʼязку з "серйозними випадками утворення тромбів серед вакцинованих людей". У той же час відомство не стверджує про прямий звʼязок між вакциною і утворенням тромбів.

Відомо, що в Данії поки зафіксовано один такий випадок. На даний момент проводиться розслідування.

"Ми і Датське агентство з лікарських засобів повинні реагувати на повідомлення про можливі серйозні побічні ефекти, що надходять як з Данії, так і з інших європейських країн", — йдеться в заяві директора Управління охорони здоровʼя Данії Сорен Бростром.

Також повідомляється, що ще шість європейських країн припиняють використання вакцини AstraZeneca. Зокрема, Австрія — після летального випадку у вакцинованого від порушень згортання крові.

Зазначимо, в Україні застосовується вакцина, вироблена за ліцензією AstraZeneca. Але на сьогодні про подібні важкі побічні ефекти не повідомлялося.

Як повідомляла "ДС", міністерство охорони здоровʼя України до кінця березня 2021 року очікує поставку ще 1,5 млн доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії, яка була закуплена за кошти державного бюджету.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua