• USD 28.4
  • EUR 33.6
  • GBP 37.6
Спецпроєкти

Делегація з Британії в Україні ознайомиться з можливістю послаблення візового режиму

Реклама на dsnews.ua

Велика Британія відправить до України делегацію для ознайомлення з можливістю лібералізації візового режиму між країнами

Про це розповіла посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс, передає "ДС" з посиланням на Європейську правду.

Дипломат нагадала, що під час недавнього візиту української делегації до Лондона вперше зустрілися глави МВС обох країн, і це стало "найбільшим позитивом".

"Це дійсно дуже добре і є великим кроком вперед. Вони говорили про питання безпеки кордонів і питаннях видачі паспортів, і домовилися, що Сполучене Королівство відправить в Україну офіційних осіб, щоб вони ознайомилися з процедурами на кордоні і порядком видачі документів. Я очікую, що ця розмова буде тривати деякий час", — сказала Сіммонс.

У той же час вона зазначила, що не вважає за можливе зміну візового режиму Великої Британії з Україною в найближчому майбутньому.

"Я не вважаю, що зміна візового режиму можливо в найближчому майбутньому, оскільки це не політичне питання, а питання безпеки кордонів. Але я дуже рада, що цей діалог відбувається", — підкреслила дипломат.

Вона пояснила це тим, що питання безпеки кордонів має глобальний пріоритет для Британії.

"Це питання постало особливо гостро на початку війни в Іраку і через проблеми джихадистів, бойовиків, які могли потрапляти в країну, а також в тому числі через потоки нелегальної міграції та небезпеки організованої злочинності. Це показники, які беруться до уваги, коли обговорюється питання їх візового режиму з Великою Британією. Отже, майбутнє питання про те, як буде виглядати цей режим між Британією і Україною, залежить від цих показників, а не від наших політичних переговорів або від підписання угод про партнерство", — сказала посол.

Нагадаємо, в жовтні Лондон і Київ підписали угоду про стратегічне партнерство, в якій сторони домовилися про співпрацю з метою спрощення візового режиму для громадян України при поїздках до Британії.

До сих пір Велика Британія відмовлялася навіть говорити про візове спрощення для українців.

    Реклама на dsnews.ua