• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Справа Марківа: Захист подав до апеляційного суду нові докази невинності нацгвардійця

Реклама на dsnews.ua

Адвокати Віталія Марківа подали до апеляційного суду присяжних Мілана матеріали, що свідчать про непричетність нацгвардійця до загибелі іноземних репортерів на Донбасі в травні 2014 року

Про це йдеться в повідомленні Радіо Свобода, передає "ДС".

В основі нового доказового матеріалу — висновки журналістського розслідування, що увійшли до фільму The Wrong Place.

Йдеться про кілька експериментів: один стосується візуального контролю з гори Карачун (позиції українських військ) на місце трагічного випадку у керамічного заводу, інший — балістичного випробування дальності стрільби з різних видів зброї.

Відзначається, що ці дослідження, проведені за участю італійських експертів, науково підтвердили, що Марків з гори Карачун не міг розрізняти людські фігури на відстані близько 1800 метрів і цілитися і потрапити в них з автомата АК-74.

Адвокати просять долучити до розгляду справи експерименти, використані у фільмі, або фрагмент стрічки, заслухати нових свідків — учасників фільму (включаючи експертів), а в разі необхідності — і режисера-документаліста Крістіано Тінацці.

Захист також просить суд провести розслідування на місці трагічної події біля Слов'янська. При цьому припускає: якщо апеляційний суд залучить до процесу фільм з докладним картографічним зображенням місцевості, то таке розслідування, можливо, не знадобиться.

Додаткові докази надають і адвокати держави Україна. Їх матеріал базується на результатах розслідування українського МВС. Вони, зокрема, акцентують на звуковому слідчому експерименті, який показав, що обстріл почався з боку бойовиків, а не з українських позицій, як це стверджували присяжні в суді Павії.

Чи будуть ці докази долучені до розгляду справи в Мілані, має вирішити суддя.

Нагадаємо, Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 по звинуваченню в нібито причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокелле 24 травня 2014 в районі Слов'янська Донецької області.

Як повідомляла "ДС", українські слідчі знайшли ряд свідків, свідчення яких вказують на невинність українського нацгвардійця Віталія Марківа, якому інкримінують вбивство італійського фоторепортера і його перекладача на Донбасі.

У липні президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем'єр-міністром Італії Джузеппе Конте, під час якої сторони обговорили справу Марківа.

28 вересня відбудеться засідання Апеляційного суду у справі Віталія Марківа.

    Реклама на dsnews.ua