• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Справа MH17: США остаточно відмовилися видати суду супутникові знімки ракети "Бук"

Америка остаточно відмовила суду в Гаазі, який розглядає справу про катастрофу літака MH17 на Донбасі в 2014 році, в наданні супутникових знімків запуску ракети "Бук"

Дане рішення прийнято з міркувань "захисту джерел розвідки"
Дане рішення прийнято з міркувань "захисту джерел розвідки"
Реклама на dsnews.ua

Про це стало відомо під час сьогоднішнього засідання суду, в перший день розгляду по суті справи MH17, передає "ДС" з посиланням на нідерландське видання De Stentor.

Нагадаємо, незабаром після катастрофи в 2014 році тодішній держсекретар США Джон Керрі говорив, що американські супутники бачили місце запуску, траєкторію ракети і потрапляння в літак.

Так, за даними видання, Міністерство юстиції Нідерландів заявило, що американці дали доступ до знімків представнику прокуратури, але не передаватимуть їх суду.

"Він (представник прокуратури, — ред.) отримав брифінг розвідки в США від кількох офіційних осіб, а також мав доступ до різних секретних і несекретних документів. Частина основних метаданих і даних досліджень не була надана йому для перевірки", — повідомили в відомстві.

Як відомо, родичі і суд просили США розкрити основну інформацію або надати доступ до супутникових знімків слідчого судді, але Вашингтон відмовився забезпечувати подальшу співпрацю з міркувань "захисту джерел розвідки".

Зазначимо, раніше суд двічі посилав США запит про передачу знімків.

Нагадаємо, в кінці травня судді і адвокати по справі MH17 досліджували реконструкцію і зібрані на місці катастрофи уламки малайзійського Boeing-777. Так, нідерландський суд завершив попереднє виробництво у справі про знищення рейсу MH17 над Донбасом.

Як писала "ДС", 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю був збитий малайзійський літак рейсу MH17. В результаті катастрофи загинули 298 осіб, з них 15 членів екіпажу. Попередньо, літак був збитий проросійськими бойовиками з зенітної ракетної установки "БУК-М1". Є докази, що ця установка потрапила на Донбас з території РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua